Tipsarević sigurnom pobedom ide u 3.kolo US Opena

Janko Tipsarević plasirao se u 3. kolo US opena sigurnom pobedom protiv Dudija Sele - 6:4, 6:4, 6:1.

Srpski teniser odigrao je još jedan veoma dobar meč i još uvek ove godine u Njujorku nije izgubio nijedan set.

Janko je protiv iskusnog Izraelca kontrolisao dešavanja na terenu od početka do kraja meča i sa priličnim optimizmom može da čeka narednog rivala. On će u 3. rundi igrati protiv boljeg iz duela Džek Sok – Maksimo Gonzales.

Odlično je Janko otvorio meč protiv Sele. Iskoristio je prvu brejk loptu i tako stigao do vođstva. Janko je i naredni gem odigrao u istom ritmu i lako potvrdio brejk - 2:0.

Raspoložen je Janko za igru, a i čini se da je kriza sve dalje iza njega. U međuvremenu, Sela je uspeo da dođe do prvog gema u meča, ali je Janko novim brejkom stigao do 4:1.

Prerano je Srbin pomislio da je posao u prvom setu gotov. Izraelac je to iskoristio i uspeo da se vrati u prvi set. Iako je Janko poveo u šestom gemu Izraelac je uspeo da stigne do brejka, a zatim, gemom bez izgubljenog poena na gem zaostatka - 4:3.

Nikako Tipsarević da se konsoliduje. Uspeo je da stigne do gem lopte za 5:3, ali je borbeni Izraelac došao do čak pet brejk lopti. Ipak, Jankela je uspeo teškom mukom da se iskobelja i dođe na gem od vođstva u setovima - 5:3.

Izraelac je lako stigao na gem zaostatka, da bi Janko na svoj servis realizovao prvu set loptu za vođstvo - 6:4.

Drugi reket Srbije je drugi set počeo na identičan način kao i prvi. Iskoristio je drugu brejk loptu, da bi lako potvrdio brejk - 2:0.

U sledeća dva gema nije bilo previše uzbuđenja, pa je brzo bilo 3:1. Sela je uspeo da stigne do četiri brejk lopte u nastavku seta, ali je Janko i njih uspeo da spasi - 4:3.

Nije Janko uspeo da privede set kraju. Kao i u prvom setu imao je dosta problema na svoj servis u osmom gemu, nažalost, ovoga puta je Sela uspeo da iskoristi šansu i vrati se u drugi set - 4:4.

Uzvratio je Tipsarevićistom merom Seli u narednom gemu i došao u priliku da servisom ode na velikih 2:0 prednosti - 5:4.

Nije se Janko previše kockao ovoga puta. Dobrim servisima stigao je do seta i vođstva od 2:0 u setovima - 6:4. U trećem setu nije bilo dileme. Otpor Izraelca je popustio, pa je Janko lagano završio posao u tri seta - 6:1 u trećem.