fbpx

Jezero nije na prodaju - Radnički treći na Jadranu

Jezero nije na prodaju - Radnički treći na Jadranu

Tokom cele nedelje smo se spremali da napravimo ovaj korak napred, da sačuvamo treće mesto jer je to veliki uspeh za naš klub i naš grad, izjavio je BIRČEVIĆ. - Nebitno nam je bilo s kim ćemo se sastati u Laktašima. Radnički neće kalkulisati nikada, bar dok sam ja trener. U Laktašima se nećemo predavati, to može da bude naš još veći rezultat, poručio je NIKOLIĆ


Košarkaši Radničkog pubedom su završili ligaški deo sezone na Jadranu, u 26. kolu nadigrali su drugoplasiranu Zvezdu 80:75 (24:17, 19:16, 12:20, 25:22).

Ovim 17. trijumfom Kragujevčani su sačuvali treću poziciju na regionalnoj tabeli koja im je omogućila učešće na finalnom turniru u Laktašima od 25. do 27. aprila.

Najkorisniji igrač u redovima Šumadinaca bio je Birčević - indeks 21, "dabl-dabl" učinak: 13 poena (samo jedan promašaj, za dva poena 5/5, trojke 1/2) i deset skokova. Dvocifreni strelci bili su još i Vajt - 14 poena i Sinovec - deset, a koševe su još postigli: Marković i Emening - po osam, Miljenović - sedam, Borisov i Mijatović - po šest, Vizer - pet, Krstović - tri.

U poraženoj ekipi najbolju partiju je pružio Savović - indeks 23, 19 poena, najkorisniji igrač večeri.

Pobeda nad Beograđanima bila je jedanaesta u ovosezonskom nizu u hali Jezero, što je takmičarski "kapital" sa kojim će najesen ući u novu sezonu Jadranske lige. Puleni Miroslava Mute Nikolića su na najubedljiviji način "oborili" sva podmetanja o preračunavanju uoči ovog kola i "biranju" rivala na Fajnal foru.

*
Radnički je bio bez Ćapina, a Zvezda bez Rakočevića i Radivojevića. Da li je odsustvo najboljih napadača glavni razlog nešto slabijih procenata šuta iz igre ili nešto drugo ali rivali su do poluvremenu imali previše promašaja. Radnički je iz igre šutirao 47 odsto (36-17), a Zvezda još slabija – 36 odsto (33-12). Da problemi crveno-belih budu još veću imali su svega 46 odsto sa linije penala (13-6). Upravo je to bio i osnovni razlog što je Radnički na veliki odmor otišao sa plus 10 – 43:33.
Nošen sjajnom podrškom sa tribina Radnički je bolje otvorio utakmicu i posle serije 10:0 u šestom minutu poveo 13:4. Gosti su ekspresno odgovorili i naterali Nikolića da traži minut odmora posle čega je ponovo sve išlo na vodenici domaćina. Ali, Birčević je napravio razliku. Baš posle njegove trojke na otvaranju drugog perioda Kragujevčani su imali dvocifreni kapital – 27:17. Savović nije dozvolio da utakmica izmakne kontroli. Vezao je pet poena i povukao Zvezdu. Ipak, Marković i raspoloženi Mijatović su pogodili trojke, ispratio ih je Emening i Radnički je opet pobegao.
Ni u trećem periodu rivali se nisu proslavili u šutu, pa je posle osam minuta igre rezultat bio 10:10, odnosno Radnički je sačuvao dvocifrenu razliku (53:43). Ali, onda je Crvena zvezda preuzela konce igre. Braun je povukao, pratio ga Savović, a Lazić ubacio trojku. Prednost domaćina se topila, da bi posle poena Savovića na početku poslednje četvrtine bila istopljena – 55:55. Do 34. minuta na semaforu je najčešće stajao nerešen rezultat. A, onda su Simonović i Savović ubacili trojke i Zvezda je povela sa 65:61.
Trener Nikolić je odmah tražio minut odmora, a njegova ekipa reagovala i na semaforu je u 38. minutu pisalo 67:67. Radnički je napao trojkom Sinoveca, ubrzo je uzvratio Simonović i rivali su ponovo bili poravnati – 72:72. Ali, festival trojki nastavio je Marković i pogurao domaćina ka trijumfu. Crveno-beli su prokockali naredni napad, što je Emening kaznio sa penala i na 45 sekundi pre kraja odveo Kragujevčane na 77:72. Ali, to nije bio kraj. Simonović je pogodio novu trojku i produžio nadu gostiju. Sa druge strane, Sinovec je posle polovičnog učinka sa penala (78:75), ostavio gostima 11 sekundi da nešto više urade. Ali, crveno-beli su se spetljali, a Birčević zakucao za pobedu i kotu tri.
(ABA liga)

IZJAVE
Stefan Birčević, igrač Radničkog
- Čestitam saigračima i svim Kragujevčanima na istorijskom uspehu - osvojenom trećem mestu. Tokom cele nedelje smo se spremali da napravimo ovaj korak napred, da sačuvamo treće mesto jer je to veliki uspeh za naš klub i naš grad. Zahvaljujem navijačima koji su došli u ovolikom broju, što su nas podržali kada smo imali četiri poena zaostatka u četvrtoj četvrtini. Bili su uz nas, to nam je pomoglo da preokrenemo tok utakmice i pobedimo.
Miroslav Muta Nikolić, trener Radničkog
ZAHVALNOST
- Prvo se zahvaljujem igračima na uspešno završenoj sezoni ABA lige. Ova 17. pobeda je veliki uspeh za naš klub. Zahvaljujem se svim našim navijačima koji su nas pratili svih ovih godina i bili strpljivi da zajedno napravimo ovaj rezultat. Zahvalan sam i svi ljudima u klubu i oko njega koji su i mene istrpeli, kao teškog čoveka.
SEDAMNAESTA POBEDA
-Nije mala stvar pobediti jednu Zvezdu, instituciju. Kad Radnički pobeđuje Partizan i Zvezdu onda oni treba da se zamisle. Borili smo se maksimalno i ostvarili ovako značajnu pobedu za nas. Mnogo mi je bitno da smo ostali treći. Ko razume i ko je dobronameran zna da je ovo veliki uspeh kragujevačkog Radničkog. Naš klub iz godine u godinu sazreva, a sada imamo baš dobre igrače. Pratili su nas pehovi ove godine, bilo je povreda ali smo izdržali i na kraju bili uspešniji nego ikada.
SRPSKI FAJNAL FOR
- Velika je to sreća za srpsku košarku. A mi smo pokazali da smo i najbolje igrali ove godine, od ekipa iz naše zemlje. Kod beogradskih timova je bilo više oscilacija. Ovi trećim mestom za sobom smo ostavili sve same evropske ekipe, tu su Budućnost, Olimpija, Cedevita, Cibona, Split, Zadar - sve su to regionalne institucije. Imamo siguran izlazak u Evropu, a šlag je na torti je učešće na Fajnal foru ABA lige. Taj turnir nas takođe motiviše, u Laktašima se nećemo predavati, to može da bude naš još veći rezultat. Nebitno nam je bilo s kim ćemo se sastati u Laktašima, Radnički neće kalkulisati nikada, bar dok sam ja trener.
ĆAPIN-MILJENOVIĆ
- Ćapin nam je najviše trebao u Splitu, a zbog povrede prsta nije igrao. Mislim da će od sledeće nedelje početi sa treninzima, a ja bih voleo da je odmah tu, od početka Superlige Srbije. U domaćem prvenstvu nastupamao sa novom ekipom, opet nam sledi uigravanje zbog problema sa "strancima". Što se Miljenovića tiče, jako sam zadovoljan večeras. Vidi se da je svetski talenat, to je tako očigledno. Ima asistencije, pametno je to dete. Sačekao je svoju šansu. Preuzeo sam krivicu pred javnošću što ga nisam forsirao i to mi je teško palo jer sam bio preopteren velikim rezultat. A to je bila jedina mera kojom se uzvraća stabilnom budžetu koji imamo. Utoliko sam zahvalniji gradonačelniku Kragujevca Stevanoviću i počasnom predsedniku Radničkog Dinkiću što su bili uz nas sve vreme, i kad nam nije išlo.
NAJTEŽI TRENUCI
- Zadovoljan sam sezonom, a najvažnije mi je bilo da ne ulazimo u serije poraza. U ovako jakoj ligi pet-šest poraza značilo bi rezultatsku krizu. Malo sam i ja lutao kao šef stručnog štaba, bilo je povređenih igrača koje smo angažovali, nisu svi bili spremni za takmičenje, neki su kući čekali ugovore a nisu trenirali, pa nisu bili spremni za svoj posao. Povrede su nas remetile, selekcija igrača na početku nije dala najbolje rezultate ali smo na kraju postigli ciljano. Radili smo pošteno, svi u klubu, želeli smo da postignemo što bolji rezultat za grad Kragujevac.

Nakon poslednjeg kola ABA lige neće biti takmičarskog predaha za Kragujevčane jer već za nedelju dana počinje Superliga Srbije. Radnički u prvom kolu gostuje niškom Konstantinu, a susret je zakazan za 30. mart.

RADNIČKI-ZVEZDA 80:75 (24:17, 19:16, 12:20, 25:22)
Dvorana: Jezero
Gledalaca: 3.000
Sudije: Radović, Vojinović, Zurapović
RADNIČKI: Miljenović 7, Sinovec 10, Jović, Marković 8, Emening 8, Birčević 13, Borisov 6, Dimić, Krstović 3, Mijatović 6, Vajt 14, Vizer 5
ZVEZDA: Cvetković, Braun 9, Subotić 2, Rakočević, Lazić 6, Simonović 20, Savović 19, Katić 5, Smiljanić, Samardžiski, Nelson 10, Skot 4
STATISTIKA
Dejan Milošević/ABA liga

Podeli ovu vest

O Portalu

Portal koji promoviše Srbiju i njene vrednosti. Sve na jednom mestu, priča o Srbiji koju volimo, njenoj tradiciji, lepotama, ljudima i događajima.

Najnovije vesti