Zimonjić i Nestor gospodari Rima, pehar za Srbiju!

Nenad Zimonjić je u paru sa Danijelom Nestorom osvojio masters u Rimu, pošto su u finalu pobedili holandsko-španski par Hase/Lopez sa 2:0, po setovima 6:4 i 7:6.

Iako su Lopez i Hase u oba seta prvi dolazili do prednosti brejka, iskusni Zimonjić i Nestor nisu paničili, i u oba navrata uspevali da se vrate u meč.

U odlučujućim poenima, kada se igralo za gem Nenad i Danijel su bili pribraniji i bolje su ih igrali, što im je na kraju i donelo pobedu.

Ključni trenutak meča bio je pri rezultatu 5:5 u drugom setu, kada se srpsko-kanadski par odbranio od 4 brejk lopte svojih protivnika, i kasnije osvojio tajbrejk.

Ovom titulom, Nestor i Zimonjić su obezbedili mesto drugih nosioca na Rolan Garosu.

Autor:Jelena Tomić