Srbija deklasirala Ameriku! Ubedljiv trijumf srpskih "delfina"

U prvoj pripremnoj utakmici odigranoj u Stoktonu, vaterpolo reprezentacija Srbija je pobedila SAD sa 13:6 (4:3, 4:2, 4:1, 1:0).

Selektor Savić je na ovom meču odmarao Filipovića i Ćuka, koji će verovatno nastupiti u drugom duelu, zakazanom za noć između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu.

"Delfini" su u prvoj četvrtini četiri puta bili u vođstvu, a četiri puta doživeli izjednačenje, poslednji put na startu druge deonice. Usledila je serija Dedovića, Prlainovića i Rađena, a tu prednost domaćini nisu više ugrozili.

U nastavku meča, naša reprezentacija se razigrala, naročito Slobodan Nikić, strelac poslednja tri gola na utakmici.

Za reprezentaciju Srbije golove su dali Nikić 4, Dedović, Mitrović i Rađen po 2, te Prlainović, Aleksić i Mandić.

Piše:D.Nikolić