Šampionka: Zorana Arunović osvojila zlato za Srbiju!

Reprezentativka Srbije u streljaštvu, Zorana Arunović, osvojila je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Mariboru, u disciplini vazdušni pištolj.

Aktuelna svetska šampionka do drugog najsjajnijeg odličja karijeri, a devetog ukupno na Svetskim kupovima, došla je posle odličnog rezultata u finalu u kojem je bila bolja od Ruskinje Koršunove i Bugarke Boneve.

U kvafikacijama je imala treći rezultat, dok je Bobana Veličković bila 14., a jedan krug nedostajao joj je da se pridruži Arunovićevoj. Jasna Šekarić je zauzela 28.mesto.

Blizu finala su bili i naši „pištoljaši". Damir Mikec i Andrija Zlatić zauzeli su 11. i 13.mesto u gađaju vazdušnim pištoljem i dva kruga su im nedostajala da se uključe u borbu za odličja.

Svetski kup u Mariboru završava se u petak, kada Nemanja Mirosavljev, Stevan Pletikosić i Milenko Sebić gađaju trostav malokalibarskom puškom.