fbpx

Srpski odbojkaši "srušili" Bugare u drugom meču Svetske lige!

Srpski odbojkaši "srušili" Bugare u drugom meču Svetske lige!

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u niškom Čairu Bugarsku rezultatom 3:0 (25:23, 25:21, 25:14) u drugom meču petog vikenda Svetske lige.

Posle Novog Sada, srpski odbojkaši zabeležili su novi ubedljiv trijumf protiv Bugara i tako zadržali šanse za plasman na fajnal-siks u Firenci.

Srbija se nalazi na trećem mestu na tabeli grupe B sa 17 osvojenih bodova, prva je SAD sa 21, Rusija ima 18, a Bugarska četiri boda. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleksandar Atanasijević sa 18 poena, osam je osvojio Uroš Kovačević, a poen manje Marko Podraščanin.

Poslednjeg vikenda, koji će odlučiti o putnicima na završni turnir u Italiji, Srbija 4. jula dočekuje selekciju SAD u Novom Sadu i dva dana kasnije u Pioniru.

Podeli ovu vest

22/06/2026 0 comment

Zlatibor i ovog leta postaje mesto najlepših uspomena, jer će u periodu od 18. jula do 29. avgusta 2026. godine na ovoj planini biti održan Dečiji letnji festival, manifestacija namenjena najmlađim posetiocima Zlatibora koja donosi mnoštvo zabave, kreativnosti, igre i druženja tokom letnjeg raspusta. Mala bina pored Kraljeve česme u centru ...

O Portalu

Portal koji promoviše Srbiju i njene vrednosti. Sve na jednom mestu, priča o Srbiji koju volimo, njenoj tradiciji, lepotama, ljudima i događajima.

Najnovije vesti