Vaterpolisti Srbije savladali Australiju

Vaterpolisti Srbije savladali  Australiju

Prva recka je upisana, vaterpolisti Srbije savladali su Australiju u prvom kolu C grupe Svetskog prvenstva u Barseloni rezultatom 10:7(4:3, 2:0, 1:2, 3:2). Izabranici Dejana Savića uspeli su da nadmudre rivala koji tradicionalno ne leži našoj reprezentaciji i u narednom kolu u sredu očekuje ih veliki derbi sa Mađarskom.

Australijanci su u prvoj četvrtini dobro parirali "delfinima". Međutim, čim je Srbija "stegla kaiš" u odbrani, prednost je skočila na 6:3 i završen je posao u uvodnoj utakmici turnira.

Srbija je igrala po notama Vanje Udovičića. Kapiten reprezentacije pogađao je mrežu rivala u važnim trenucima, a atraktivnim asistencijama razigravao je i saigrače.

Ključnu razliku šampion Evrope napravio je u periodu od finiša prve četvrtine do sredine treće deonice, kada je mreža Gojka Pijetlovića mirovala. Prvo je Filipović u smiraj prve četvrtine doveo Srbiju u vođstvo 4:3, da bi u drugoj četvrtini Nikić na asistenciju Udovičića povećao prednost, a onda je Filipovićev drugi gol doneo spokoj našoj selekciji na velikom odmoru, 6:3.

"Kenguri" su prekinuli post tek sredinom treće četvrtine, kada je Kembel realizovao igrača više. Martin je ponovo uneo rezultatsku neizvesnost, ali je treći pogodak Udovičića označio i buđenje Srbije.

Lep gol Živka Gocića i "specijal" Pijetlovića sa stative iz igrača više doneli su maksimalnih plus četiri (9:5) Srbiji u poslednjoj četvrtini.

U selekciji Srbije po tri gola dali su Udovičić i Pijetlović, dva puta mrežu rivala pogađao je Filipović, a po jednom su se us trelce upisali Nikić i Gocić.

Prva utakmica već pada u zaborav, na redu je meč sa Mađarskom koji će odlučiti koja reprezentacija će sa prvog mesta dočekati nokaut fazu Svetskog šampionata.

Srbija - Australija 10:7 (4:3, 2:0, 1:2, 3:2)

Bazen: Bernat Pikornel.