VOJVODINA POKORILA TURKE! Bursa-Vojvodina 0:3

Ekipa Vojvodine pokazala je u Turskoj kako se bori za dres i grize za cilj! Novosađani su na krcatom stadionu u Bursi savladali domaći Bursaspor sa 3:0 i ukupnim rezultatom 5:2 u dvomeču izborili plej-of kvalifkacija za Ligu Evrope. Srbija nije odavno videla jedan tim koji na gostujućem terenu toliko dominira da mu jači protivnik na papiru ne može baš ništa. Vojvodina je napadala tokom čitavog prvog poluvremena i u svim segmentima pokazala Turcima da nije došla da se brani i na kontre preti.

Već u devetom minutu izgrađen napad srpske ekipe pokrenuo je Škuletić, a zatim poslao loptu sa desnog boka u peterac Burse, dok je Siveli uspeo da je izbaci u korner. Nakon kornera Abubakar Oumaru se najbolje snašao i sa prve stative poslao loptu u mrežu.

Iznenađeni Turci nisu znali šta ih snašlo, imali su samo jednu solidnu šansu i ništa više, da bi 20 minuta nakon prvog gola Oumaru povukao loptu, prešao nekoliko fudbalera sa leve strane napada. On je potom odlično pronašao rupu u odbrani rivala, prosledio loptu Stojanu Vranješu koji se našao sam na rubu šesnaesterca, zatim napravio nekoliko koraka i matirao Sebastijana Freja za veliko slavlje Novosađana i nevericu celog stadiona u Bursi.

Turci su, odlučni da idu na sve ili ništa, krenuli u totalnu ofanzivu, naročito u drugom poluvremenu. Tako je u 60. minutu Jildirim imao šansu sa sedam metara, ali je Delač sjajnom odbranom odbio loptu u prečku.

Morali su novosadski crveno-beli da se pomire sa sudbinom da će do kraja morati da se očajnički brane, ali je Vojvodina imala kolosalnu priliku u 71. minutu kada je Vranješ ponovo bio u prilicu i sa pet metara šutnuo, ali ga je Frej maestralnom odbranom sprečio da povisi prednost.

Ekipa mladog, a po fudbalskim kriterijumima izuzetno hrabrog stručnjaka Marka Nikolića malo se povukla u finišu, te je umesto Škuletića ušao defanzivniji Tumbasević, ali nisu gosti hteli skroz da se "zatvore" pošto je umesto strelca prvog gola Oumarua ušlo novo pojačanje Andrija Kaluđerović.

Kako je odmicalo vreme igrači Burse su bili sve nervozniji i njihov pritisak je polako jenjavao sve do kontre Vojvodine i trećeg gola upravo Kaluđerovića koji je iskoristio centaršut sa desne strane i potpisao u 83. minutu prolaz srpske ekipe u plej-of kvalifkacija Liga Evrope.

Bursaspor - Vojvodina 0:3 (0:2)
Strelci: Oumaru 9, Vranješ 29 i Kaluđerović 83
Stadion: "Ataturk", sudija: Havijer Estrada (Španija)
Bursa: Frej, Ozbajrakli, Ozturk, Siveli, Taivo, Cinez (od 35. Unal), Jildirim, Šestak, Batalja, Kiraz (od 70. Deniz), Pinto (od 46. Sanli)
Vojvodina: Delač, Leković, Đurić, Trajković, Vulićević, Radoja, Vranješ, Poletanović (od 90. Nastić), Oumaru (od 69. Kaluđerović), Škuletić (od 62. Tumbasević) i Alivodić.

Autor:M.Bećagović