fbpx

Partizan osvojio šestu uzastopunu titulu

Fudbaleri Partizana osvojili su šestu uzastopnu titulu, a 25. ukupno po čemu su se izjednačili sa najvećim rivalom Crvenom zvezdom.

"Crno-beli" su kolo pre kraja pobedom nad Smederevom u gostima sa 2:0 (1:0) matematički obezbedili novu krunu i nastavak dominacije srpskim fudbalom.

Junak pobede novog-starog šampiona u Smederevu bio je Marko Šćepović, koji je postigao prvi, a potom namestio drugi gol za Nemanju Kojića.

Partizan se tako prvi put od 1956. godine, posle punih 57 godina izjednačio sa najvećim rivalom po broju titula na po 25. Zvezda jee početkom 90-ih godina imala osam titula više, ali su "crno-beli" apsolutno dominirali u poslednjih 15 godina, posebno u protekloj deceniji.

Kapiten Partizana Saša Ilić osvojio je devetu titulu šampiiona sa "crno-belima", a trener Vuk Rašović svoju devitantsku. Poslednji meč za "crno-bele" verovatno je odigrao Vladimir Stojković, koji se povredio i ranije završio meč u Smederevu.

"Ovo je naša istorijska titula. Izjednačili smo se (sa Crvenom zvezdom) po broju osvojenih titula. Trudili smo se, borili da to dostignemo i sada je vreme slavlja", rekao je Rašović.

Partizan je u Smederevu odigrao koliko mu je bilo potrebno da ostvari pobedu za osvajanje titule.

"Crno-beli" so odmah krenuli ka golu domaćina, da bi već u drugom minutu junak derbija Miloš Jojić promašio zicer sa pet metara. Njegov šut glavom posle centaršuta Ščepovića sa desne strane završio je iznad gola.

Partizan je nastavio da dominira i stvara šanse, ali su Mitrović i Šćepović bili neuspešni nekoliko puta.
Ipak, u 17. minutu Partizan stiže do prednosti. Saša Ilić je odigrao sjajan dupli pas sa Predragom Lukom na desnoj strani, bivši igrač Rada mu je poslao visoku loptu iza leđa odbrane domaćina, a kapiten je iz prve prosledio na peterac. Tamo je Šćepović bio sam, i lako pogodio mrežu.

U nastavku poluvremena Mitrović je propustio priliku da duplira prednost, mladi napadač Partizana nastavio je da propušta šanse kao u derbiju, dok su i domaćini konačno počeli da prete.

Krmar i Osman su imali šanse da izjednače, ali je Stojković bio siguran. Ipak, golman "crno-belih" je izvrnuo već povređeni zglob, pa ga je na golu zamenio Nikola Petrović.

U finišu poluvremena domaćin je imao najbolju šansu, Radosavljević je centrirao sa leve strane, ali je Osman bio neprecizan sa desetak metara, poslavši loptu čak u aut.

"Zaslužena pobeda Partizana, a meni je samo žao što nismo postigli gol. Pružili smo dostojan otpor, momci su dali pun doprinos. Nama ostaje da se u poslednjem kolu borimo i da završimo sezonu", rekao je Ristovski.

U nastavku utakmice tempo je opao, a opuštanje u redovima šampiona umalo je kaznio Radosavljević, koji dobrošutirao sa 18 metara, ali za malo pored leve stative.

Šest minuta posle toga, u 66. minutu meča, Partizan potvrđuje pobedu i osvajanje titule.

Strelaac prvog gola Šćepović je primio loptu na ivici kaznenog prostora, oko njega se okupilo nekoliko defanzivaca Smedereva, a kada se činilo da će izgubiti loptu, on ju je gurnuo desno do usamljenog Kojića koji lagano marita Živkovića poslavši loptu u desni ugao.

U nastavku utakmice Partizan je imao nekoliko pokušaja sa distance, da bi u poslednjem minutu domaćin propustio zicer za 2:1. Sikimić je izašao sam na golmana Paartizana, imao je više nego dovoljno vremena da odluči kako da ga savlada, ali je Petrović fenomenalno reagovao i spasao mrežu svog tima.

Tako je Partizan potvrdio osvajanje 25. titule šampiona, koju će da proslavi pred svojim navijačima protiv Spartaka u nedelju od 19:00 časova.

"U nedelju zatvaramo sezonu. Trudićemo se da odigramo maksimalno, a daćemo priliku i mladjima. Očekujemo mnogo navijača, da zajedno proslavimo titulu", rekao je Rašović.