Partizan ubedljivo do novog finala

Partizan mt:s je sigurnom igrom i ubedljivom pobedom obezbedio sebi finale plej-ofa nakon dve polufinalne utakmice.

Crno-beli su sasvim zasluženo slavili u Novom Sadu, savladavši Vojvodinu rezultatom 82:61 (29:13, 17:16, 18:14, 18:18).

Uvodno vođstvo Vojvodine od 4:0, crno-beli su odličnom igrom preokrenuli. Pre svega šutem van linije 6,75 Lovernja i Milosavljevića, reakcijama ispod koša i sigurnom odbranom obezbedili seriju od 14:0 za dvocifreno vođstvo 4:14.

Na kratko su domaći igrači prekinuli niz crno-belih, ali su momci iz Humske dobrom saradnjom i u napadu i u odbrani ubrzo imali visoku rezultatsku prednost 6:21. U finišu prvog perioda novosadski tim je pokušao da pojača ritam, ali izabranici trenera Vujoševića nisu ostavljali previše prostora za to, 13:29 nakon prvih deset minuta igre.

Vojvođani su strpljivo dolazili do novih poena, ali su odgovor imali u vidu partije kapitena Lučića za 19:34. U drugoj deonici rezigrao se Kalinić u ekipi domaćina, a Bertans u timu aktuelnog šampiona 23:38. Kreativnu igru svojih plejmejkera iskoristili su i jedni i drugi za nove atraktivne poene 26:40. Lovernj i Gagić su do kraja prvog poluvremena rešavali sve napade crno-belih za 29:46.

Prošlo je skoro tri minuta igre u nastavku za prve poene iz igre, opao je ritam igre i efikasnost timova u napadu. U drugom delu treće deonice pojačano angažovanje oba tima rezultiralo je boljom ofanzivnom igrom. Crno-beli su to rešavali u reketu i došli do 31:51.

Vojvodina u još jednom naletu spustila prednost šampiona 43:56, ali je Bertans pogodio još jednu trojku koja je pokrenula novi niz Partizan mt:s za velikih 43:64 i ulazak u poslednju deonicu.

U Novom Sadu je sve bilo jasno i izvesno, crno-beli ni jednog trenutka nisu dozvoli iznenađenje niti mogućnost protivniku da poremeti cilj ekipe iz Humske. U poslednjoj deonici priliku je dobio i Đekić, koji je doprineo pobedi ekipe sa svoje dve trojke.

Plasmanom u finale nakon dve ubedljive polufinalne utakmice, izabranici trenera Vujoševića obezbedili su sebi direktnu borbu za trofej prvaka države. Partizan mt:s je pokazao veliki kvalitet i savladao ekipu Vojvodine rezultatom 82:61.