Novak Đoković srpski teniski div - kralj pustinje!

Srpski teniski  div Novak Đoković,  je odbranio Indijan Vels!!! Najbolji teniser sveta četvrti put osvaja titulu u pustinji!

Drugu godinu za redom nakon tri seta je savladao istog protivnika! Ovo je Đokoviću 50 jubilarna titula u karijeri.

Meč je bio veoma uzbudljiv mada prvi set to nije obećavao. Novak je taj deo igre lako dobio, za samo tri minuta. U drugom setu, kada je izgledalo kao da je sve gotovo, Federer je vratio brejk i u tajbrejku zahvaljujući Novakovim greškama dobio set.

U trećem setu Novak je poveo sa 2:0, ali je Federer odmah vratio brejk. Ipak, od tog momenta Novak je uspeo da povrati smirenost i da nametne svoju igru u potpunosti a Federer je počeo da veže greške.

Na kraju 2:1 za Novaka koji je odbranio titulu. Time je stigao do 50. titule u karijeri. Zadržaće prednost od 4.000 poena u odnosu na Fedrera.