"ORLIĆI" PONOS NACIJE - SRBIJA U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA!

Mlada reprezentacija Srbije, momci uzrasta do 20 godina, plasirala se u finale Svetskog prvenstva na Novom Zelandu!

"Orlići" će u finalu svog debitantskoj nastupa na Mundijalitu igrati protiv selekcije Brazila, koja je u polufinalu pregazila Senegal 5:0.

Srbija je do finala stigla pobedom nad Malijem 2:1, golom Ivana Šaponjića u 11. minutu produžetka.

Ekipa Veljka Paunovića je sjajno otvorila meč i povela već u četvrtom minutu golom Andrije Živkovića posle greške odbrane Malija.

U narednih pola sata "orlići" su propustili 2-3 gol šanse, za šta je stigla kazna sjajnim golom Jusufa Konea sa 25 metara, pet minuta pre poluvremena.

Mali je nadigrao Srbiju u drugom poluvremenu, ali je naš tim uspeo da izbori produžetke. Nakon desetak mirnih minuta, Srbija stiže do pobedonosnog gola iz prekida.

Posle centaršuta iz kornera sa leve strane, Veljković snače na petercu i vraća loptu na prvu stativu, gde je usamljeni Šaponjić glavom sprovodi u mrežu.

Finale U20 Svetskog prvenstva je u subotu u 7 časova ujutru.