Odbojkašice Srbije deklasirale Peru!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na završnom turniru Svetskog kupa u Japanu. Izabranice selektora Zorana Terzića su ubedljivo savladale selekciju Perua sa 3:0, po setovima 25:10, 25:17, 25:10.

Najviše poena za srpski tim osvojile su Stefana Veljković 14 i Jelena Nikolić 12.

Srbija je na startu takmičenja poražena od Kine, a u nedelju je savladala SAD, zvaničnog svetskog prvaka.

U utorak je slododan dan, a u sredu se Srbija sastaje sa Alžirom, koji do sada nije osvojio nijedan set.

Svetski kup u Japanu je prvi kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre 2016. Učestvuje 12 reprezentacija, a dve najbolje će obezbediti vizu za Rio.