Dve srebrne i jedna bronzana medalja za srpske kajakaše

Simo Boltić i Stefan Vekić osvojili su srebrnu medalju u dvosedu na 500 metara, dok je Marija Dostanić osvojila bronzu u jednosedu na 500 metara na prvenstvu Evrope za juniore i mlađe seniore.

Boltić i Vekić su trku završili u vremenu 1:29,704, a zlato im je izmaklo za 0,632 sekundi.

Prvo mesto osvojili su Rusi Oleg Gusev i Vladislav Blintcov (1:29,072), dok je bronza pripala češkoj posadi Tomaš Veseli/Jakub Zavrel (1:20,048).

Ovo je prva medalja za Srbiju u konkurenciji mlađih seniora na ovogodišnjem prvenstvu Evrope, a ukupno druga danas, pošto je prethodno juniorka Marija Dostanić osvojila bronzu u jednosedu na 500 metara.

Srpski juniorski ženski četverosed: Marija Dostanić, Zorana Bugarski, Ivana Janić, Biljana Relić osvojio je četvrto mesto u finalu na 500 metara, dok je Strahinja Mladežić zauzeo šesto mesto u finalu C-1 500.

Dostanićeva je do odličija došla u disciplini K-1 500 metara u vremenu 1:58,796 minuta. Zlato je pripalo Noemi Pap iz Mađarske (1:77,812), a srebro Pernili Knudsen iz Danske (1:57,932).

Od ostalih srpskih takmičara Zoltan Ham zauzeo je peto mesto u disicplini K-1 500 (1:46,864), dok su Marko Mihajlović i Aleksa Turudić bili četvrti u B finalu K2-500 (1:39.388).

SREBRO ZA MILINKOVIĆA
Srpski kajakš Bojan Milinković osvojio je srebrnu medalju u K1-200 na prvenstvu Evrope za juniore i mlađe seniore u rumunskom Baskovu. Milinković je finalnu trku završio u vremenu 35,588 sekundi, 0,128 sekundi iza pobednika Hozea Gomeza iz Španije. Treće mesto pripalo je takmičaru iz Ukrajine Ivanu Semikinu - 35,624.