fbpx

Veljino srebro sija kao zlato!

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je srebro na Svetskom kupu u Dubaiju u disciplini 200 metara slobodnim stilom.

On je finalnu trku isplivao za minut, 46 sekundi i 63 stotinke, što je za tri stota dela sekunde sporije od pobednika trke Britanca Džejmsa Gaja.

Treće mesto osvojio je Francuz Žeremi Straviju, koji je trku završio u vremenu od 1.47,10 minuta.

"Svega tri stotinke su me delile od zlata. Tako blizu, a tako daleko. Ipak, ponosim se i drugim mestom", napisao je Stjepanović.

Stejpanović je u petak osvojio bronzanu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom, dok je na 400 metara osvojio srebrno odličje.