Fantastična pobeda vaterpolista Srbije

Srpski vaterpolisti pobedili su Mađarsku sa 13:10 u drugom kolu Svetskog prvenstva i tako gotovo izvesno obezbedili prvo mesto u grupi C.

Izabranicima Dejana Savića to je drugi trijumf na šampionatu, pošto su u prvom kolu bez većih problema slavili protiv Australije sa 10:7.

Slobodan Nikić i Andrija Prlainović su sa po tri gola najefikasniji u našem timu, dva pogotka je postigao Filip Filipović, dok su se u strelce po jednom upisali Duško Pijetlović, Vanja Udovičić, Dušan Mandić, Miloš Ćuk i Stefan Mitrović.

Do kraja grupne faze, našem timu ostaje još duel sa Kinom, u petak od 9.30.

Posle nervoznog ulaska u utakmicu našeg tima, Mađari su bili bolji u prvoj četvrtini, ali je potom usledio preokret. Od drugog perioda srpski vaterpolisti su kontrolisali rezultat, imali su malu krizu u poslednjoj četvrtini, ali su je brzo prebrodili i na kraju zasluženo slavili.