Đoković u četvrtfinalu US Opena - fantastični Novak pobedio Španca Marsela za samo 79 minuta

Đoković u četvrtfinalu US Opena - fantastični Novak  pobedio Španca Marsela za samo 79 minuta

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se večeras u čevrtfinale US Opena savladavši u četvrtom kolu Španca Marsela Granoljersa sa 6:3, 6:0, 6:0.

Đoković je za samo sat i 19 minuta počistio sa terena trenutno 43. igrača na ATP listi.

Srpski teniser je dominirao tokom celog meča, ne dopustivši protivniku ni najmanju šansu da napravi iznenađenje.

- Odigrao sam jedan od najboljih mečeva ove sezone, ali i uopšte. Bilo je neizvesno samo do rezultata 3:3 u prvom setu - rekao je Đoković.

Koliko je Đoković bio surov prema Špancu govori podatak iz prvog seta u kojem nije izgubio nijedan poen na svoj servis.

Granoljers je parirao u samo nekoliko gemova prvog seta, ali je prvi reket sveta ubrzo preuzeo incijativu i sasvim zasluženo došao do 18. gren slem četvrtfinala u karijeri.

Đoković će u borbi za polufinale igrati protiv Rusa Mihaila Južnog, koji je bio bolji od Asutalijanca Lejtona Hjuita sa 6:3, 3:6, 6:7(3:7), 6:4, 7:5.

Biće to njihov deveti susret, a srpski teniser vodi sa 5:3 u međusobnim duelima.